Filmy lata 70., relacja matka-córka

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje lata 70., relacja matka-córka. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Stuart Cameron (Mark Ruffalo), maniakalno-depresyjny mąż i ojciec, próbuje odzyskać swoją żonę Maggie (Zoe Saldana); zintegrować całą swoją rodzinę i ponownie stworzyć rodzinny dom z dwiema córkami. Maggie postanawia opuścić Boston i udać się na studia do Nowego Jorku. Chcąc, nie chcąc, nie ma wyboru i musi powierzyć opiekę nad jej dziećmi ojcu.
Niemcy, lata 70. XX wieku. Stephanie (Zelda Espenschied) jest inteligentnym i żywym dzieckiem, które czuje, że coś jest nie tak w jej rodzinie. Dziewczynka prowadzi z rodzicami odizolowane życie, naznaczone relacją z niestabilną psychicznie matką Sybille (Freya Kreutzkam). Ojciec również nie jest godnym zaufania wsparciem. Stephanie coraz bardziej zamyka się w sobie i ucieka do mrocznego świata barbarzyńskich fantazji. Jednak pewnego dnia jej tajemnica przenika do rodzinnej rzeczywistości... Dramat psychologiczny śledzący losy dziewczynki, której skomplikowane dzieciństwo ma na nią destrukcyjny wpływ. Za reżyserię obrazu odpowiedzialna była stawiająca swoje pierwsze kroki w kinematografii Sabrina Mertens.
To historia czterech dziewcząt. Jak zostają przyjaciółmi i nigdy się nie rozstają. Jak żyją jako grupa w okresie nastoletnim. Jak te spotkania zmieniają ich życie i osoby. Jak mijają młodzieńcze lata. I kim się staną na początku dorosłego życia i kto być może zadecyduje o całym ich życiu.


Akcja filmu dzieje się w roku 1985 w Nowym Jorku. Światem zawładnął chaos i strach. Działalność niegdyś ogarniętych sławą superbohaterów została zawieszona. Większość z ich nich przeszła na emeryturę, część działa na własną rękę i tylko nieliczni współpracują z rządem. Rorschach (Jackie Earle Haley) próbuję rozwikłać zagadkę śmierci Edwarda Blake'a (Jeffrey Dean Morgan), działającego wcześniej pod pseudonimem Komediant. Podejrzewa, że morderca poluje na dawnych bohaterów...
Historia Forresta Gumpa od początku jest niezwykła. Forrest urodził się w latach 50-tych, a jego IQ to 75 czyli poniżej normy, jednak to nie stanowi dla niego kłopotu, łatwo nawiązuje znajomości i nie zraża się do ludzi. Już od dzieciństwa przyjaźni się z Jenny, która zostaje na długo jego jedynym przyjacielem. Forrest Gump dzięki temu, że niezwykle szybko biega dostaje się wkrótce do drużyny footbolowej i w końcu na studia, które udaje mu się ukończyć. Jako reprezentant kraju został zaproszony do białego domu na spotkanie z prezydentem Kennedym, któremu oświadcza wprost, że musi do łazienki. Zostaje potem zwerbowany do wojny w Wietnamie, gdzie poznaje swojego drugiego przyjaciela Bubbe oraz porucznika Dana. Po ukończeniu służby zakłada firmę krewetkową i dzięki szczęściu zostaje jedynym dostawcą krewetek w kraju, przez co zarabia fortunę. W czasie swoje życia poznał wielu sławnych ludzi: Elvisa Presleya, Johna F. Kennedy'ego, Nixona, Johna Lennona oraz wielu innych.
Marinette Pichon (Garance Marillier) od najmłodszych lat ma piłkę nożną na skórze. Wychowana przez odważną matkę, która musi stawić czoła znęcającemu się mężowi, pokonuje trudności i wykuwa w sobie niezachwianą determinację. Wykonując dorywcze prace i karierę sportową, została wybrana do francuskiej drużyny, a następnie zauważona przez duży amerykański klub. Następnie Marinette przybywa z matką do Stanów Zjednoczonych, realizując marzenie o zostaniu najlepszą zawodniczką na świecie.
Film o stosunkach między matką, a córką. Osamotniona po zamążpójściu córki, starzejąca się i egoistyczna kobieta nawiązuje romans z byłym astronautą, obecnie oddający się urokom życia. Tymczasem jej córka, zajęta bez reszty prowadzeniem domu, zostaje porzucona przez męża, a potem pada ofiarą nieuleczalnej choroby. U łoża śmierci następuje pojednanie dwóch bliskich sobie kobiet.
Po rozstaniu z mężem Dahlia Williams (Connelly) wraz z 5-letnią córeczką wprowadzają się do mieszkania w starym apartamentowcu. Gdy napięcie związane z walką o opiekę na dzieckiem wzrasta, Dahlia odkrywa, że w domu dzieją się dziwne rzeczy. Z pustego mieszkania powyżej dobiegają tajemnicze odgłosy, a na podłodze w sypialni pojawiają się kałuże wody. Zrealizowany na podstawie klasycznego japońskiego horroru film Dark Water - Fatum zgłębia tajemnicę, jak daleko posunie się matka, by chronić swoje dziecko.
Lata 70., San Francisco. Inicjacja seksualna nastoletniej dziewczyny rozpoczyna się od seksu z chłopakiem własnej matki.
Jest rok 1752. Joshua i Naomi Collins, wraz z synkiem Barnabasem, opuszczają Liverpool w Anglii, aby rozpocząć nowe życie w Ameryce. Ucieczka za ocean to jednak za mało, aby uwolnić się od tajemniczej klątwy ciążącej na rodzinie. Mija dwadzieścia lat. Barnabas (w tej roli Johnny Depp) ma cały świat u swych stóp — a przynajmniej miasteczko Collinsport w stanie Maine. Ten bogaty i potężny pan dworu Collinwood jest niepoprawnym kobieciarzem… do momentu, gdy popełnia niewybaczalny błąd, łamiąc serce Angelique Bouchard (granej przez Evę Green). Angelique, wiedźma w każdym sensie tego słowa, skazuje Barnabasa na los gorszy od śmierci — zamienia go w wampira i grzebie żywcem. Dwa wieki później Barnabas zostaje przypadkowo uwolniony z grobowca. Po wyjściu na zmieniony nie do poznania świat roku 1972 powraca na dwór Collinwood, gdzie okazuje się, że ta niegdyś świetna posiadłość popadła w ruinę. Nędzne pozostałości rodu Collinsów mają się niewiele lepiej; każdy z członków rodziny ukrywa przed światem własne mroczne tajemnice. Głowa rodziny, Elizabeth Collins Stoddard (Michelle Pfeiffer), zatrudniła Dr Julię Hoffman (w tej roli Helena Bonham Carter), psychiatrę, aby zamieszkała z rodziną i pomogła rozwiązać dręczące ją problemy.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…